Navigation

Pavel Bednařík

2_p_bednarik

Co chci změnit

Čemu se v komunální politice chci věnovat

kultura, kulturní politika, cyklodoprava, neziskový sektor, podpora komunit a alternativní kultury

3 věci, které budu prosazovat:

  • reálné posílení podpory kultury, naplnění zpracované kulturní politiky, nastavení rovných a transparentních podmínek dotací kulturním organizacím a sdružením, otevření diskuse se zástupci organizací nad kulturním profilem města Olomouce
  • navýšení prostředků na komunitní aktivity, rozšíření prostor pro volnočasové aktivity a míst pro aktivní odpočinek s vysokým kulturním a společenským potenciálem (areál letního kina, Wurmova 7, apod.)
  • navýšení podílu cyklodopravy v Olomouci, podpora komplexních i jednoduchých řešení pro rozšíření dopravy na kole (podpora iniciativ UPbike, Do práce na kole, Nakupuj na kole)

Proč byste mě měli volit?

  • mám dlouholeté zkušenosti s kulturními a komunitními projekty v Olomouci
  • podporuji trvale udržitelnou dopravu, zejména podmínky pro pěší a cyklodopravu
  • jsem schopen vystihnout jádro problému, popsat mnohdy nepříjemné pravdy a odmítám jejich „zvyková“ řešení

Kontakt

Mail: pavel.bednarik@zeleni.cz
tel: +420 605 844 090

Web
Facebook
Twitter

Profil kandidáta

Mgr. Pavel Bednařík

Povolání: filmový historik, pedagog na Univerzitě Palackého, organizátor kulturních akcí
Věk: 34 let
Stav: svobodný

Politická příslušnostStrana zelených (SZ)

Narodil jsem se a studoval v Otrokovicích (ZŠ a Gymnázium Otrokovice), od roku 1999 jsem studoval a žiji v Olomouci. Vystudoval jsem obor filmová věda-filosofie na Univerzitě Palackého, nadále působím v oblasti filmové historie a kritiky.

Pracoval jsem jako ředitel Přehlídky animovaného filmu (PAF), umělecký ředitel Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti, od roku 2012 působím na volné noze jako pedagog, lektor, konzultant, editor, překladatel.

Spolupracoval jsem s řadou filmových festivalů (MFF Karlovy Vary, MFDF Jihlava, Academia Film Olomouc), v současné době se věnuji především oblasti filmové a mediální výchovy, která má v ČR velký potenciál a nedostatečné zázemí. Této oblasti se také věnuji odborně, od roku 2013 jsem studentem doktorského studia na FAMU v Praze.

V Olomouci jsem se věnoval řadě komunitních projektů a aktivit, spoluzaložil jsem filmový klub PASTICHE FILMZ nebo půjčovnu a servis kol Bajkazyl Olomouc. Jsem pořadatelem bleších trhů Vintage.Market.Olomouc a podporuji také další komunitní projekty, např. Za()hrada, Vitrína Deniska nebo Rekola.

Od roku 2011 jsem členem Strany zelených, dlouhodobě se věnuji celostátní i regionální politice. Aktuálně jsem předsedou Strany zelených v Olomouci a vedoucím Kulturní a mediální odborné sekce SZ. V komunální politice je mým cílem podpořit konsenzus a dohodu menších subjektů a nezávislých kandidátů.

 

Obrázky