Navigation

Jakub Korda

9_j_korda

Co chci změnit

Čemu se chci v komunální politice věnovat

  • kultura a cestovní ruch, spolupráci města s univerzitou, podpora podnikatelských inkubátorů

3 věci, které budu prosazovat

  • intenzivnější spolupráci magistrátu s univerzitou (koordinovaný postup na úrovni podpory vědeckých pracovišť a jejich potřeb znamená nové pracovní příležitosti a rozvoj dalších vědecko-podnikatelských projektů)
  • zlepšování dostupnosti a kvality služeb (dostupné veřejné služby jsou základem kvality života, ať je řeč o MHD, městské zeleni, poskytování informací občanům či službách pro seniory)
  • koncepce cestovního ruchu v dlouhodobém horizontu (kvalitní služby pro návštěvníky, prosazení kreativních a neobvyklých řešení, využití komunitních projektů, zavedení funkce městského architekta, intenzivní komunikace s odbornou veřejností)

Proč byste mě měli volit?

  • mám dlouholeté zkušenosti s kulturními a vzdělávacími projekty, stejně tak znám prostředí univerzity coby zásadní instituce v našem regionu
  • chci se inspirovat dobře fungujícími zahraničními koncepty, které lze přenést do prostředí Olomouce
  • chci do komunální politiky přinést evropské standardy – transparentnost, slušnost, upozadění ega a důraz na veřejnou službu

Kontakt

Mail jakub.korda@zeleni.cz
tel +420 731 476 284

Profil kandidáta

Mgr. Jakub Korda, Ph.D.

Povolání vysokoškolský pedagog
Věk 36 let
Stav svobodný

Politická příslušnost Strana zelených (SZ)

Vystudoval jsem obory filmová věda a sociální práce na Univerzitě Palackého, kde nadále působím jako odborný asistent. V minulosti jsem pracoval například na pražském filmovém festivale Febiofest, od roku 2007 jsem členem organizačního týmu festivalu Academia Film Olomouc, jehož jsem byl poslední čtyři roky ředitelem.

Jsem členem expertní komise Státního fondu kinematografie či rady Universal Film Festival Organisation, byl jsem členem Akademického senátu FF UP, spolupracuji také na několika evropských projektech zaměřených především na konkurenceschopnost absolventů či komunikaci vědy.

Během studií mi Olomouc učarovala natolik, že jsem se rozhodl tu zůstat. Díky své práci mám ale možnost hodně cestovat do zahraničí, a proto mám pocit, že Olomouc není schopná plně využít svůj potenciál.

Vzhledem k mému profesnímu zázemí je mi blízká oblast vzdělávání a kultury, jako absolvent střední hotelové školy a milovník cestování ale také intenzivně vnímám možnosti Olomouce v oblasti cestovního ruchu. To je také důvod, proč se chci aktivně angažovat ve veřejném a politickém životě – není mi totiž lhostejné, v jakém městě budu žít já a moje rodina.

Věřím, že moderní, kreativní a transparentní vedení města může pro Olomouc znamenat i nové pracovní příležitosti, které nemusí nutně spočívat v montovnách a nákupních centrech.

Obrázky