Navigation

Martin Škabraha

15_m_skabraha

Co chci změnit

Čemu se chci v komunální politice věnovat

účast veřejnosti na rozhodování, participativní rozpočet, rozvoj města a jeho komunit, sociální politika

3 věci, které budu prosazovat

  • zavedení participativního rozpočtu, aby se občané mohli přímo podílet na rozhodování o tom, na jaké projekty budou směřovat peníze z městského rozpočtu
  • pořádání veřejných debat a využívání institutu místního referenda v případě velkých staveb a jiných výrazných zásahů do tváře města
  • zlepšení vztahu s odbornou veřejností za účelem promyšlenějšího dlouhodobého plánování rozvoje města

Proč byste mne měli volit?

  • umím propojovat teoretické akademické vzdělání s občanskými aktivitami
  • mým druhým domovem je univerzita a mohu přispět k rozvíjení oboustranně prospěšného vztahu mezi ní a městem
  • nebojím se přicházet s novými myšlenkami v návaznosti na současné odborné trendy

Kontakt

mail martin.skabraha@zeleni.cz
tel +420 732 126 617

Profil kandidáta

Mgr. Martin Škabraha, Ph.D.

Věk 34
Povolání: filozof, pedagog a badatel na Univerzitě Palackého a Ostravské univerzitě, publicista
Stav svobodný

Politická příslušnost Strana zelených (SZ)

Narodil jsem se ve Vsetíně a vyrůstal v nedaleké Bystřičce. Po absolvování sedmiletého Masarykova gymnázia Vsetín jsem roku 1998 odešel studovat do Olomouce, kde jsem po absolvování magisterského a doktorského studia filozofie již zůstal.

Roku 2008 jsem se stal odborným asistentem na katedře filozofie Filozofické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě, neopustil jsem však ani svou olomouckou alma mater, kde působím na několika katedrách jako externista. V letech 2008 až 2010 jsem také přednášel na pražské Akademii výtvarných umění. Mým hlavním zaměřením je současná politická teorie, v poslední době se však věnuji také filozofii filmu a ekonomickým teoriím.

Vedle akademické činnosti se od roku 2004 věnuji též publicistice. Vydal jsem desítky esejů, polemik či komentářů, např. v Salonu Práva, Deníku Referendum či na Ihned.cz. Knižní výbor z mých textů se momentálně připravuje k vydání.

Přesvědčení, že akademik by se měl věnovat také veřejným věcem, mne přivedlo až k občanskému aktivismu, např. v rámci iniciativy ProAlt, které jsem byl mluvčím. Roku 2013 jsem přijal nabídku Strany zelených kandidovat za ni – ještě jako nestraník – do Poslanecké sněmovny PČR a následně jsem se stal lídrem kandidátky za Olomoucký kraj. Po volbách jsem do této politické strany vstoupil a nyní působím jako člen rady základní organizace Olomouc a člen krajské rady.

Pokud jde o aktivity přímo v našem městě, spolupracoval jsem např. s Ekologickými dny Olomouc, sdružením Za krásnou Olomouc a v poslední době jsem se účastnil také iniciativy Olomouc bez hazardu.

 

Obrázky