Navigation

Vojtěch Pikal

3_v_pikal

Co chci změnit

Čemu se v komunální politice chci věnovat

Transparentní veřejná správa, přímá demokracie (např. lidová veta a rovnější volební systémy), elektronizace státní správy s cílem úspor a efektivizace (e-goverment, svobodný software).

3 věci, které budu prosazovat

  • transparentní účty, účetnictví a rozklikávací rozpočet pro město a všechny jeho organizace
  • aktivní informování občanů o čem se aktuálně na radnici jedná a rozhoduje
  • zastavení rozprodeje městského majetku a nevýhodných a riskantních investic

Proč byste mě měli volit?

  • Rozhoduji se vždy až na základě nastudovaných faktů
  • Znám právní předpisy a umím je využít
  • Zastávám pravidlo, že nejdříve musím začít od sebe

Kontakt

Mail vojtech.pikal@pirati.cz
tel +420 776 63 52 58

Profil kandidáta

Bc. Vojtěch Pikal

Povolání Vývojář a tester software pro českou firmu
Věk 27 let
Stav svobodný

Politická příslušnost Česká pirátská strana (Piráti)

Narodil jsem se v Olomouci, kde žiji celý život. Po vystudování přírodovědné větve Slovanského Gymnázia jsem pokračoval na studium Informatiky na Univerzitě Palackého. Vystudoval jsem zde bakalářský program informatiky a dále pokračoval v navazujícím magisterském programu.

Ve svém studiu se zaměřuji hlavně na teoretické aspekty informatiky, jako je dokazatelnost či správnost programů. Po zahraniční pracovní stáži nyní studuji magisterský program učitelství matematiky a výpočetní techniky pro střední školy a současně pracuji jako vývojář a tester software pro českou firmu. Žil jsem a snad vždy budu v Olomouci.

Dlouhodobě se věnují práci s mládeží, dříve jako vedoucí v oddíle Mladých ochránců přírody při Českém svazu ochránců přírody, nyní již 8 let jako organizátor LARPů a dalších her pro mládež v rámci sdružení Kahla o.s. Mezi mé zájmy kromě rolových her patří společenský tanec či četba fantasy a sci-fi literatury.

Členem Pirátů jsem od února 2012, aktivně se do fungování zapojuji o trochu déle. Mým hlavním cílem ve straně je její profesionalizace ve vnitřním fungování tak, aby mohla být efektivní politickou silou v prosazování svého programu a udržení strany v ekonomicko-politickém středu při zachování liberálního přístupu k občanským svobodám.

Nyní jsem 1. místopředsedou strany a pomalu ukončuji své působení jako vedoucí krajského administrativního odboru a místopředseda olomouckého místního sdružení. V neposlední řadě jsem pověřeným garantem programového bodu Politické strany.

V minulosti jsem byl například vedoucí republikového administrativního oboru, členem kontrolní komise nebo v krajském předsednictvu. Působil jsem také v PPI (Pirátská internacionála). Jsem také zakládajícím členem a Strážcem pokladu ve spolku Mladí Piráti.

Obrázky